Вокальна опора

 Вокальна опора – це таке поняття, що використовується у співочій термінології. Цесвого роду правильне відчуття налаштувань голосового апарату під час співу. Коли голос стоїть на опорі, він звучить так, як належить звучати співочому голосу: впевнено, дзвінко і округло, тембрально насичено. За таких відчуттів виконавець здатний виконувати складні технічні елементи. При співі без опори часто з'являються фальшиві ноти, навіть якщо виконавець має добрий слух. Таким чином, професійне володіння голосом або просто гарний спів неможливе, якщо немає вокальної опори. Давайте розберемося, як поставити голос на опору чи відчути вокальну опору.


Кожен вокаліст знає, що найголовніше у співі – це правильне дихання. Співоче дихання та звичайне фізіологічне дихання – дві зовсім різні речі. Співоче дихання будується на інших відчуттях. Вокаліст дихає ніби животом або діафрагмою, повітря надходить до нього як би в нижній відділ ребер, при цьому для співу не потрібно набирати повні легкі повітря, це тільки завадить відчуттю опори. Відчуття вокальної опори безпосередньо з правильним вокальним диханням, ці поняття йдуть нерозривно друг від друга. Навчання правильного дихання означає навчання відчуттям правильної опори звуку. Але є складний момент у постановці голосу на опору. У кожної людини відчуття опори своє, індивідуальне. Під час занять з педагогом вокалісту-початківцю часто складно зрозуміти і тим більше відчути опору, тут дуже важливо потрапити до хорошого педагога, який буде різними способами намагатися пояснити вам, що це таке. Під час занять навіть у дуже гарного педагога відчуття опори приходить не відразу. Вокаліст повинен хіба що «зловити» це відчуття, «вловити» його. Якщо це сталося, тоді розпочинаються заняття з напрацювань правильних вокальних навичок та звичок. Співи на опорі завжди і скрізь, закріплення цих відчуттів до автоматизму, щоб під час співу вже не думати про те, куди набрати повітря, як робити видих, як перемикатися між регістрами, не втрачаючи відчуття опертого дихання. У цьому добре допомагають різноманітні дихальні вправи, адже голосовий апарат також складається з м'язів, які потрібно тренувати. Не хвилюйтеся, якщо вам не вдається відчути опору одразу, це дуже тонке відчуття, але як тільки ви це відчуєте, ви не зможете це ні з чим сплутати і вже ніколи не втратите – залишиться лише займатися та співати!
Так як співати на опорі? Зараз дізнаємось. Натискай СЮДИ.


Секрет співу на опорі від професіоналів. Натискай ТУТ.

Дякую за увагу!


Комментариев нет:

Отправить комментарий

  УВАГА! УВАГА! УВАГА!!! Вокальний гурток "Гармонія"  запрошує хлопчиків та дівчаток познайомитися з дивовижним світом піс...