Одним із перших завдань, які ставить школа вокалу для початківців, це розробка артикуляції (правильної роботи мовного апарату) і дикції (здатності говорити виразно і чітко).
Корисні вправи
Отже, вдома можна робити такі вправи:
* Висовувати язик вниз, намагаючись дістати їм до підборіддя. Це дозволить розігріти м’язи язика.
* Для розігріву мови можна робити їм кругові рухи за годинниковою і проти годинникової стрілки, торкаючись до щік. Рот при цьому повинен бути закритий.
* Вправа «Куліса». Необхідно відкрити і «натягнути» губи на зуби і починати поступово відкривати рот все ширше і ширше. Край губ при цьому повинен як би завертатися за зуби протягом всієї вправи. Повторювати ії потрібно 10-12 разів.
* Вправа «Каченя». Максимально витягнути губи в трубочку і при цьому намагатися розширити щоки так, ніби ви посміхаєтеся, не змінюючи положення губ. Повторювати 10-12 разів.
Вимова скоромовокВикористовувати можна будь-які скоромовки, які ви знаєте або знайдете в інтернеті. Головне, вимовляти їх правильно. Починати вимовляти скоромовки потрібно в повільному ритмі, чітко промовляючи кожен звук. Тим, хто вже відвідував заняття з вокалу і знайомий з поняттям «опора», потрібно вимовляти скоромовку на опорі, застосовуючи співоче дихання.
Після того як скоромовка проговорена повільно кілька разів, поступово потрібно прискорити темп, стежачи за тим, щоб не погіршилася якість промовляння.
Коли скоромовку вийде промовляти чітко і швидко, потрібно чимось заняти руки: взяти будь-який предмет, підкидати і ловити його в процесі вимови. Це дозволяє довести вимову завченої фрази до автоматизму, що потім теж стане в нагоді на уроках з вокалу.
Комментариев нет:
Отправить комментарий