Культура роботи з мікрофоном

 Як тримати мікрофон? Як вилку: тільки кінчиками пальців, не намагаючись обхопити
всієї долонею. При цьому всі пальці повинні бути на мікрофоні. Особливо стежте за тим, щоб не відкопилив мізинець. Лікоть при цьому розслаблений і опущений - їм ви повинні відчувати ребра. Типова помилка - задирание ліктя майже на рівень підборіддя.

 Мікрофон слід утримувати на однаковій відстані від рота протягом усього виступу. Щоб розрахувати оптимальну відстань, прикладіть ребром долоню з зімкнутими пальцями до губ вертикально так, щоб губ стосувався вказівний палець. Безіменний палець в цьому випадку буде там, де повинен бути край мікрофона. Якщо тримати його далі, голос буде звучати не так красиво. Якщо ближче - при проголошенні звуку «П» мікрофон буде видавати малоприємний звук. Не міняйте яку в ході виступу. Куди б ви не повернулись, мікрофон слід теж повертати, причому залишаючи його не тільки на одному і тому ж відстані, але і поверненим однієї і тієї ж стороною. Кращий звук виходить, коли мікрофон утворює перпендикуляр з вертикальною лінією вашого обличчя.

Перед виступом перевірте, де знаходяться динаміки системи звукопідсилення. Якщо вони розташовані у вас за спиною, будьте уважні: коли мембрани мікрофону і динаміка спрямовані один на одного, вони вступають в резонанс і лунає свист. Якщо це сталося, не губіться - все, що вам потрібно зробити, це відвернути мікрофон від динаміків.

 При використанні мікрофона можливості жестикулювання обмежені. Я рекомендую тримати мікрофон в головній руці, тобто лівшам - в лівій, правші - в правій. Для жестикуляції залишається неосновна рука. Доведеться бути більш активними. Типова помилка - спроба жестикулювати тією рукою, в якій знаходиться мікрофон.

Якщо ваш мікрофон зі шнуром, то вільною рукою прибирайте шнур з-під ніг. Поступово цей рух стане автоматичним і не буде відволікати вашу увагу. Якщо ви виступаєте з радіомікрофоном, буде ще простіше.

Поговоримо про штативі, на який кріпиться мікрофон. Найчастіше його називають «стійка». Вона буває двох типів: телескопічна і «журавель». Типова помилка недосвідчених ведучих - говорити в мікрофон, що знаходиться на тій висоті, на якій його залишив попередній виступаючий. Його легко опустити одним рухом руки. Чи не попереднього виступаючого я маю на увазі, а мікрофон, зрозуміло.

Якщо ви зняли мікрофон зі стійки і вирішили тримати його в руках, буде краще, якщо ви невимушено приберете стійку на правий або лівий край сцени. У центрі вона залишатися не повинна.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

  УВАГА! УВАГА! УВАГА!!! Вокальний гурток "Гармонія"  запрошує хлопчиків та дівчаток познайомитися з дивовижним світом піс...