Якість вокалу безпосередньо залежить від правильно поставленого співочого дихання.
Розглянемо типи вокального дихання:
— Грудне (ключичне або верхнегрудне) – таким диханням ми користуємося в звичайному житті, коли при вдиху відбувається розширення грудної клітини у верхній частині дихального апарату , живіт трохи втягується і спостерігається легке підняття ключиць і плечей .
— Костоабдомінальне – включаються в роботу грудна клітка , діафрагма і черевна порожнина .
— Діафрагматичне – задіюється діафрагма , активно скорочуються і розширюються м’язи діафрагми і черевної порожнини , спостерігається невелике висунення живота вперед. Є ще один нюанс – жінки дихають більше діафрагмою , тоді як чоловіки – животом.
Дихання потрібно брати в розслабленому стані , без напруги , тому як якщо дихання виробляється в напруженому стані , відбудеться «затиск» гортані , що згодом призведе до вузького , « затиснутого » звуку без тембрального забарвлення . При такому стані верхні ноти і правильна вокальна техніка неможлива, до того ж це недобре для голосу . Перед складною фразою або високою нотою потрібно вміти відпускати всю напругу і починати співати в стані фізичної свободи .
Поради:
— Коли співаєте і берете дихання , потрібно стояти прямо , розслаблено, відчувати опору в ногах – це запорука успіху правильного дихання ;
— Не треба набирати повітря занадто багато , слід навчитися брати стільки повітря , скільки потрібно для тієї або іншої фрази ;
— Навчіться віддавати дихання поступово , плавно і дбайливо видия в звук без поштовхів , що не форсуючи видих ;
— Запам’ятайте , що на вдиху повинні розсуватися нижні ребра , повітря при цьому йде вниз не тільки в діафрагму , а й у живіт , спину , боки і поперекову частину , по всьому колу тіла. При такому взяття дихання заповнюється нижня частина легенів.
Пропоную декілька відео-вправ. Не лінуємось та робимо:)
Комментариев нет:
Отправить комментарий