Страницы

Високі ноти

 

Якщо ви маєте низький голос, але мрієте виконувати композиції, де потрібно співати високо, вам потрібен грамотний репетитор з вокалу. Має бути старанна кропітка робота. Уроки вокалу дозволять розширити діапазон грудного регістру. Для співу високих нот використовується фальцет – спосіб співу, у якому голосові зв'язки добре розтягуються і звук виходить високим. Щоб спробувати, як ви співаєте фальцетом, заспівайте кілька фраз тоненьким (наче дитячим) голоском. Тренувати спів фальцетом необхідно доти, доки звучання голосу стане таким самим природним як із співах у грудному регістрі, інакше голос буде неяскравим, неприродним і тонким.


 Освоюємо фальцет

Щоб фальцет звучав красиво та природно, дотримуйтесь наступних правил:


  •  Не потрібно намагатися брати високі ноти, коли ви перебуваєте в напруженому стані. Страх паралізує м'язи горла і блокує можливість видати чистий високий звук. Розслабтеся та уявіть, що ви зараз будете брати зручні та звичні для вас звуки.


  •  Розвивайте мікст. Тобто додавайте до фальцету грудний звук, змішуйте два регістри. Звучання міксту більш насичене та яскраве, ніж у звичайного фальцету. Але розвивати її самому не можна. З вами це має робити лише досвідчений викладач з вокалу.


  •  На розспівуванні працюйте над розширенням середнього регістру. Починати потрібно із зручних нот і просуватися до високих поступово. Якщо ви відвідуватимете курси вокалу регулярно, поступово середній регістр стане ширшим і включатиме високі ноти. Переходити на спів фальцетом доведеться рідше.


  •  Коли ви берете високу ноту, уявіть, ніби ви до неї не піднімаєтеся, а опускаєтеся. У цей момент можна трохи присідати або підняти руку. Це відверне мозок і не дасть страху заблокувати м'язи гортані.


  •  Можна використовувати позіхання. Це дозволить голосовому апарату розслабитися та безперешкодно проходити звуку через голосовий апарат. Корінь язика не повинен підніматися (не перекрити горло).


 Усі перелічені вправи краще виконувати на заняттях вокалом під керівництвом педагога. Коли ви їх освоїте, і робитимете правильно, можна тренуватися вдома.

До уваги пропоную декілька вправ:







Комментариев нет:

Отправить комментарий