Вокальні прийоми (частина перша)

 Що таке вокальні прийоми?

Кожен яскравий вокаліст має в арсеналі свої особливості виконання, своєрідні техніки, які прикрашають голос, надають йому чуттєвості,


виразності. Ці іноді непомітні дрібниці зачаровують слухача, тому що надають пісням особливий відтінок. Без таких нюансів голос звучить плоско та по-піонерськи.

Але не варто забувати, що це лише прикраси, тому не треба повсюдно їх використовувати. Освоюйте їх поступово та доречно вкраплюйте їх у свої твори. Давайте розглянемо деякі вокальні прийоми і розберемося, як вони народжуються.

Вібрато

Без цього вокального прийому голос звучить прямолінійно та невиразно. Вібрато дуже поширене в академічному співі, і там є основною окрасою голосу. Його можна почути не лише в голосі співака, а й під час звучання музичних інструментів (тремоло). Наприклад, у разі струнних інструментів, це результат коливання пальця.

Чим же викликано вібрато в голосі, і що являє собою цей вокальний прийом? Вібрато – це швидка зміна гучності, висоти звуку та його тембральної характеристики. Правильне вібрато утворюється в резонаторах і в жодному разі не робиться на зв'язках. Звичайно, ви відчуватимете вібрацію і в гортані, але це будуть лише відлуння резонансу. За якісного виконання цей прийом розслаблює голос і дарує йому відчуття свободи.

Абсолютне володіння своїм голосовим апаратом передбачає свідоме керування цим ефектом. Буває, що вібрато виникає випадково і є надто частим або навіть постійно присутнім при звуковидобуванні. І тут необхідно вчитися співати на опорі рівним голосом, щоб виправити ситуацію. Неконтрольоване вібрато може говорити про те, що у вас погано розвинена діафрагма і звук не має опори.

Вправи на розвиток вібрато.

Субтон

Цей прийом часто використовується у сучасній поп-музиці як у західному світі, так і на нашій естраді. Фокус полягає в тому, що до чистого голосу додається потік повітря, що на виході народжує сиплячий звук. Вставки, заспівані на субтоні, збагачують пісню не лише динамікою, а й дарують їй чуттєвість та ніжність, зближуючи виконавця зі слухачем. Субтон у співі можна порівняти з пошепки у мові, саме тому за допомогою нього створюється ефект присутності.

Що ж відбувається, коли ми співаємо на субтоні? Ми випускаємо досить потужний струмінь повітря, наводимо голос в активний стан, але зв'язки стуляємо не до кінця. У разі вони перебувають у напрузі, а витрата повітря збільшується приблизно у 2 рази проти тим, як відбувається при “чистому” співі.

Цей вокальний прийом не викликає труднощів, якщо ви володієте своїм голосом та співаєте на опорі. Використовувати його для постійного співу не варто, ви можете зашкодити своїм зв'язкам.

Як співати субтоном? Вправа вже ТУТ.


Дякую за увагу!

Комментариев нет:

Отправить комментарий

  УВАГА! УВАГА! УВАГА!!! Вокальний гурток "Гармонія"  запрошує хлопчиків та дівчаток познайомитися з дивовижним світом піс...