Мелізми. Вправи.

 Мелізм - це мелодійна прикраса в музиці, будь вона вокальна чи інструментальна.


Які ж види мелізмів існують у вокальній музиці?

Розглянемо основні:

▪️Трель - повторюється швидке почергове виконання двох звуків. На нотному стані позначається хвилястою лінією над основною нотою трелі.

Вправа ТУТ.



▪️Форшлаг - короткий звук передує основному. На нотному стані записується маленької нотою перед основним звуком. Буває короткий, що складається з одного звуку, буває довгий, що складається з декількох звуків. Також, форшлаги бувають перекреслені і не перекреслені. Перекреслені форшлаги виконуються швидко, не змінюючи довжини основного звуку, не перекреслені форшлаги ділять основний звук по тривалості вдвічі. Тобто виконуються за рахунок довжини основного звуку.
⠀Вправа ТУТ.


▪️Групето - оспівування основного звуку зверху чи знизу, мелодична прикраса з групи мелізмів, яка об’єднує 4 - 5 звуків і зображується в нотопису спеціальним знаком, виставленим над однією або двома різними нотами.

Вправа ТУТ.



▪️Мордент - складається з трьох звуків: основного, допоміжного, основного. ⠀
Як оволодіти технікою виконання мелізмів?
По суті кажучи, мелізми розучуються так само як і основна мелодія.
Спеціальної техніки оволодіння вокальними мелізми не існує, адже це всього лише додаткові ноти, які повинен виконати вокаліст. Так що досить вміти читати мелізми в нотах і знати, що зашифровано під кожним позначенням.

Вправа ТУТ.
⠀⠀



Для чого потрібні мелізми? ⠀

Мелізми використовуються в багатьох музичних жанрах, вони служать для прикраси мелодії, наповнення її додатковими елементами, щоб урізноманітнити звучання, висловити необхідні емоції, надати музиці неповторний колорит.



Дякую за увагу. Бажаю успіхів!

Комментариев нет:

Отправить комментарий

  УВАГА! УВАГА! УВАГА!!! Вокальний гурток "Гармонія"  запрошує хлопчиків та дівчаток познайомитися з дивовижним світом піс...