Вправи на силу голосу

 

Сила голосу - це зовсім не те, за чим варто гнатися на перших порах навчання.Початківцям-вокалістам здається, що головне в співі - гучність.  Звідси і всі проблеми ...

Сила голосу безумовно важлива і її потрібно розвивати, але спершу необхідно напрацювати ряд інших обов'язкових навичок.  Раджу починати з вокального дихання, про нього можна прочитати докладніше в занятті, яке було раніше.

Напрацювати силу голосу, не найскладніше, а от навчитися її координувати куди складніше.  Саме вміння прибирати звук, йти на piano і плавно переходити на forte - гучне звучання, додає пісні особливих фарб.  І можу затвердити, що прийом «Голосно-тихо» - секрет мурашок по шкірі у слухача.

Хочу запропонувати кілька вправ, які допоможуть Вам напрацювати цю вокальну техніку і розвинути силу голосу.  Встаньте рівно, випряміть спину, розправте плечі, зробіть глибокий вдих через ніс - емоційно розслабтеся і сконцентруйтеся.

Вправа на розвиток сили голосу - «Так-ні»

Я називаю цю вправу з крайності в крайність, тому що «Так» потрібно вимовляти максимально тихо, пошепки, а слово «Ні» навпаки має прозвучати голосно - немає бути крику, але впевнено та наполегливо.  І так у нас виходить: «Так» (шепіт) - «Ні» (голосно).  Повторюємо вправу безперервно 10 раз поспіль.

Потім міняємо місцями «Ні - Так» і говоримо також 10 разів, тільки починаємо голосно «Ні», потім пошепки «Так».

Вправа на координацію сили голосу - «Наростання-спадання».

Беремо склад «Ма» знаходимо наше тихе звучання і плавно починаємо нарощувати його до максимально гучного.  Робимо наростання 10 разів.  Міняємо на гучне «Ма» і ведемо його на спадання також 10 разів.

Наступний етап з'єднуємо наростання і спадання стільки ж раз поспіль.  Міняємо склад на «За», потім на «Ру» повторюючи весь комплекс.

Як зробити свій голос більш глибоким і об'ємним?

Звук «О» вважається звуком всесвіту, звуком всієї світобудови, він заспокоює, заряджає.  На цих внутрішніх відчуттях простягніть його на повному Вашому комфортному видиху.  Проробіть цю маніпуляцію декілька разів, насолодіться Вашим грудним голосом.  Тепер під рахунок розтягніть «О» на 8 секунд, щодня збільшуючи рахунок на 2 секунди.  Тобто завтра у вас повинно вийти 10 секунд, після завтра 12 і т.д ....

Пам'ятайте, що тільки "хотінням" не досягти бажаних результатів, щоденні заняття, запорука успіху.  Вокал, як і будь-яка інша техніка потребує напрацювання певних навичок і тільки засвоївши їх, Ви зможете опанувати ремесло досконало.

Бажаю успіхів=)

Комментариев нет:

Отправить комментарий

  УВАГА! УВАГА! УВАГА!!! Вокальний гурток "Гармонія"  запрошує хлопчиків та дівчаток познайомитися з дивовижним світом піс...