Резонанс та унісон

 Давайте поговоримо про такі поняття, як «Резонанс» та «Унісон», знайомі слова, так? Напевно багато хто з вас чув ці терміни. Сподіваюся, ви вже в курсі, що звук - це хвилеподібні коливання, що поширюються в повітряному, рідкому та твердому

середовищі. І однією з найважливіших характеристик цих коливань є частота - простіше кажучи, скільки коливань в секунду здійснює джерело звуку. Так ось, наш світ влаштований таким чином, що коливається абсолютно ВСЕ, і камінь і метал, і кожна жива клітинка – все вібрує. На щастя, ми сприймаємо далеко не всі ці коливання, а тільки в певному діапазоні частот і з певною силою (амплітудою). дуже цікаве явище. Частота одного джерела вібрацій збігається із частотою іншого. Наприклад, перший об'єкт має власну частоту 20 Гц (робить 20 коливань в секунду) і поруч помістити інше джерело коливань з такою самою частотою, то відбувається те, що називають резонансом - сила їх коливань, як складаються і різко зростає сила (амплітуда) коливань. 

 Наукове ж визначення звучить наступним чином: 

Резонанс - (фр. resonance, від лат. resono - відгукуюсь) - явище різкого зростання амплітуди вимушених коливань , Яке настає при наближенні частоти зовнішнього впливу до деяких значень (резонансним частот), що визначаються властивостями системи. що предмет може бути зруйнований. З цієї причини військовим заборонено ходити мостами стройовим кроком, тому що, карбуючи кожен крок, велика група людей може створити вібрацію такої сили, що може призвести до руйнування мосту. Тому у будівництві, транспорті та інших галузях свідомо борються із цим явищем.

Але зовсім інакша справа у світі музики, тут резонанс, чи не головна фішка - основа музики, тут він несе не руйнівну функцію, а навпаки. Адже чули такий вислів «Потрапити в ноту» — це по суті те саме явище, що й резонанс – коли, наприклад, музичний інструмент звучить на певній частоті (ноті), співаку необхідно зробити так, щоб його голос звучав із такою самою частотою ( потрапити в ноту). 

Так ось саме це явище і називається «унісон». двох або декількох звуків однакової частоти. Що це дає? По-перше, нашому слуху це приємно. По-друге, самому виконавцю від цього добре, адже вібрації музичних інструментів «розгойдують» (підсилюють) голос – просто легше співати.


Комментариев нет:

Отправить комментарий

  УВАГА! УВАГА! УВАГА!!! Вокальний гурток "Гармонія"  запрошує хлопчиків та дівчаток познайомитися з дивовижним світом піс...