Вокальні прийоми (частина друга)

 Мелізми

Мелізматичне спів - це досить складний, але дуже гарний вокальний прийом.


Він полягає в тому, що вокаліст співає ноту, роблячи швидкі рухи вгору і вниз, але робить це супер технічно. Мелізми поширені не лише в сучасній музиці, зокрема, стилях R'n'b та “Соул”, їх можна зустріти також в академічному співі та навіть у народному вокалі.

Існує багато різновидів цього прийому, до речі, до них відноситься і вібрато, яке я вирішила у цій статті винести окремим пунктом через його частого використання. Більш того, вібрато є найпростішим мелізматичним прийомом.

У перекладі з грецької це поняття перекладається як “пісня, мелодія”. Так і є, мелізм — це окрема мелодія в межах однієї мови, яка не змінює ні темпу, ні ритмічного малюнку основної вокальної лінії. Вона надає твору тонкого нюансування і такої різноманітності, що виникає непереборне бажання слухати його знову і знову, настільки воно цікаве. Однак не варто забувати, що кожен стиль вимагає або, навпаки, не сприймає тих чи інших технік. Перебір з мелізмами може перетворити гарну пісню на набір звуків, тому не забуваємо про доречність.

Вчитися цього прийому, як і решті, слід тільки після постановки голосу і знаходження вокальної позиції. Не можна сказати, що він простий, але постійне тренування за допомогою спеціальних вправ рано чи пізно зробить свою справу.

Вправа: Групето та мелізми

Рик

Я думаю, що ви уявляєте такий вокальний прийом, як рик. Наведу приклад Christina Aguilera, у якої він зустрічається досить часто і яскраво виражений. Найчастіше він використовується для того, щоб наголосити на важливості фрази або висловити сильну емоцію. Він дуже модний сьогодні, і багато вокалістів неодмінно хочуть ним опанувати.

Що вам важливо знати про цей прийом, щоб не нашкодити собі, якщо ви збираєтесь його повторити? По-перше, ваш голосовий апарат вже має бути налаштований на правильне звуковидобування. Тут дуже важливою є опора дихання. По-друге, в жодному разі він не робиться на зв'язках. Необхідно перенести навантаження нижче, на ваш грудний резонатор, намагаючись витягувати звук за допомогою бронхіальної системи та трахеї.

Не плутайте його з екстремальним вокалом. Даний прийом застосовується рідкісними вкрапленнями, один-два рази на пісні. Якщо його використовувати постійно, то це стане натяком на ваш "поганий тон" і не найкращим чином може вплинути на роботу ваших зв'язок.

Вправа: Вокальний рик


Дякую за увагу! Бажаю успіхів!

Комментариев нет:

Отправить комментарий

  УВАГА! УВАГА! УВАГА!!! Вокальний гурток "Гармонія"  запрошує хлопчиків та дівчаток познайомитися з дивовижним світом піс...